Tutaj jesteś

Zadbaj o stopy jesienią – porady jak cieszyć się gładką skórą przez cały rok.

16 września 2023 Lifestyle Zadbaj o stopy jesienią


Jesień to czas, kiedy nasze stopy skrzętnie ukrywamy pod warstwą skarpetek i w zakrytych butach. Mimo to nie warto jednak zapominać o właściwej pielęgnacji stóp. Zwłaszcza że po sezonie letnim wymagają regeneracji. W regularnej pielęgnacji nie pomijaj skóry na stopach. Zadbaj o nie już dziś!

Dlaczego trzeba dbać o stopy przez cały rok?

Stopy nie mają z nami lekko! Latem odkrywamy je, nosimy odsłonięte w klapkach lub biegamy boso po plaży. Zimą z kolei zamykamy je w butach. Skóra na stopach ma tendencję do rogowacenia i do tworzenia się nieprzyjemnych zgrubień. Jeśli w odpowiedni sposób o nią nie zadbamy w niedługim czasie, mogą także powstawać bolesne i długo gojące się pęknięcia. Dlatego należy wpleść w codzienną rutynę odpowiednią pielęgnację, stosując kosmetyki do pielęgnacji stóp (https://cuccio.pl/pl/c/Pielegnacja-stop/174) i pamiętać o stopach także urządzając im małe SPA przynajmniej raz w tygodniu.

Codzienna pielęgnacja

Przede wszystkim regularnie myj stopy i dokładnie osuszaj je, szczególnie między palcami. Wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii. Nawilżaj stopy regularnie, zwłaszcza pięty, które często stają się suche i popękane. Najlepiej przed snem stosuj kosmetyki do pielęgnacji stóp wzbogacone o mocznik, pantenol, glicerynę, naturalne oleje, masło shea itp. W miarę możliwości unikaj chodzenia boso na zimnym i wilgotnym podłożu. To może prowadzić do ochłodzenia i podrażnień skóry. Korzystaj także z odpowiedniego obuwia. Jeśli używasz butów, które nie przepuszczają powietrza, upewnij się, że Twoje stopy mają odpowiednią wentylację. Możesz używać wkładek antypotowych, aby zapobiec nadmiernemu poceniu się stóp. W chłodniejsze dni noszenie ciepłych skarpet lub rajstop może pomóc w utrzymaniu ciepła i komfortu. Zwracaj uwagę na materiały, z jakich wykonane są skarpety. Najlepiej się tu sprawdzą naturalne jak wełna czy merino – unikaj skarpet ze sztucznych materiałów. Jeśli jesteś często na nogach, staraj się znaleźć czas na odpoczynek. Możesz także masować stopy, co poprawia krążenie krwi i relaksuje mięśnie. Pedicure to podstawa, ale pamiętaj, żeby odpowiednio przycinać paznokcie. Powinny być one przycięte prosto, bez zaokrąglania rogów, co pomoże zapobiec bolesnemu wrastaniu paznokci.

SPA dla stóp

Raz w tygodniu poświęć swoim stopom więcej uwagi. Wymocz je w ciepłej wodzie z dodatkiem soli morskiej. Wykonaj piling naskórka, a następnie przytnij paznokcie. Nałóż także na nie grubą warstwę odżywczej maski lub zastosuj zabieg masowania ciepłym olejem. Następnie połóż się do łóżka w skarpetkach zabezpieczających.

Materiał zewnętrzny

Redakcja pobudka.org.pl

Redakcja strony pobudka.org.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się wiedzą na temat zakupów, zdrowego stylu życia, prezentów i kulinariów. Nasza misja to inspirowanie czytelników do świadomych wyborów, wspieranie ich w dbaniu o zdrowie, czerpanie radości z zakupów oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń kulinarnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie kosmetyki