Tutaj jesteś

Słomki z papieru – pij wodę!

30 października 2019 Zakupy

Na świecie istnieje całe mnóstwo różnego rodzaju napojów. Podstawowym napojem, a zarazem elementem prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka powinna być oczywiście woda. Należy spożywać około dwóch litrów wody każdego dnia, po to by nasz organizm był odpowiednio nawodniony. Odwodnienie organizmu możemy bardzo łatwo rozpoznać, bowiem wysychają nam wtedy usta, a nasza skóra staje się mniej sprężysta.

Odwodnienie w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do śmierci, jednak na co dzień objawia się ono mniejszą energią do podejmowania niektórych aktywności oraz szybszym męczeniem się. Odpowiednie nawodnienie poprawia bowiem krążenie krwi oraz ogólną wydolność organizmu. Woda jest zatem niezbędnym elementem życia każdego człowieka. Nasz organizm składa się bowiem w około 70% z wody. Odpowiednie nawodnienie jest niesamowicie istotną kwestią zwłaszcza w przypadku sportowców. Osoba, która czynnie uprawia sport, powinna pić około 1.5 litra wody, podczas samego intensywnego wysiłku fizycznego, co w ciągu dnia powinno dać około 2.5-3 litrów wody.

Dla wielu może się to wydawać bardzo dużo, jednak należy przyzwyczaić się do picia wody w takich ilościach, ponieważ przynosi to wymierne korzyści. Oprócz wody istnieje również cała masa napojów gazowanych, takich jak popularna cola czy napoje energetyczne. Napoje gazowane są powszechnie uznawane za niezdrowe, ze względu na dużą zawartość cukrów. Nadmiar spożywanego cukru prowadzi bowiem do różnego rodzaju chorób ogólnoustrojowych, takich jak np. grzybica ogólnoustrojowa. W przypadku napojów energetycznych, oprócz cukrów znajduje się w nich kofeina oraz bardzo szkodliwa tauryna. Kofeina sama w sobie nie jest szkodliwą substancją, jednak jest ona bardzo uzależniająca. Osoba, która na co dzień spożywa kofeinę zacznie bardzo mocno odczuwać jej brak w momencie, kiedy odstawi ją całkowicie. W związku z tym, należy całkowicie wykluczyć napoje energetyczne z naszej diety i przyzwyczaić się raczej do picia wody lub napojów gazowanych bez cukru.

Takie napoje są słodzone substancją zwaną aspartamem. Według wielu osób, aspartam jest substancją, która podczas dłuższego spożywania może powodować raka, jednak wiele badań, które dotychczas zostały przeprowadzone, obaliło tę teorię. Mimo wszystko uważam, że najlepszym i najbezpieczniejszym napojem jest woda, zwłaszcza mineralna. Dobrym rozwiązaniem są również tłoczone soki, które dostarczają naszemu organizmowi witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Do picia soków w bardzo wielu miejscach, zwłaszcza restauracjach służą słomki z papieru.

Orzechy macadamia

Redakcja pobudka.org.pl

Redakcja strony pobudka.org.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się wiedzą na temat zakupów, zdrowego stylu życia, prezentów i kulinariów. Nasza misja to inspirowanie czytelników do świadomych wyborów, wspieranie ich w dbaniu o zdrowie, czerpanie radości z zakupów oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń kulinarnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dozowniki do mydła