Tutaj jesteś

Poszetki i garnitury – jak je nosić?

16 listopada 2022 Lifestyle Poszetki i garnitury

Tworząc elegancki strój, zapewne zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Chodzi nie tylko o dobór właściwych kolorów, ale także dodatków, które uzupełniają nasze stylizacje i sprawiają, że jest ona wyjątkowa. Czy wiesz jednak, czym właściwe są poszetki? Sprawdź, kiedy warto o nich pamiętać i dlaczego ponownie wraca moda na ich noszenie! 

Poszetki – kiedy je nosimy?

Na samym wstępie warto wytłumaczyć, czym właściwie są poszetki. To niewielkich rozmiarów chusteczki ozdobne, które umieszczane są w kieszonce eleganckiej marynarki. Zazwyczaj przyciągają uwagę ciekawym wzorem lub kolorem. Kiedy właściwie nosimy poszetki? Oczywiście w momencie, kiedy decydujemy się nosić eleganckie stylizacje, czyli głównie te, w których to królują tak popularne w męskiej garderobie garnitury.

Poszetki zobaczymy u mężczyzn, którzy kompletują ślubny strój. Jednocześnie na weselach często zauważamy, że panowie towarzyszący paniom nierzadko wybierają chusteczki, które kolorystycznie pasują do stylizacji ich partnerek. To ciekawy sposób na podkreślenie, z kim przyszliśmy na daną uroczystość, na których to nosimy garnitury.

Jakie poszetki warto wybierać do marynarki?

Skoro wiemy już, czym są poszetki oraz kiedy je nosimy, warto zastanowić się, jakie ich warianty warto wybierać w przypadku tworzenia eleganckiej stylizacji. Tutaj szczególnie poleca się dopasowywać ich kolor do noszonej koszuli, co stworzy spójną całość. 

Zwróć też uwagę na to, aby wybrana poszetka była dobrej jakości. Postaraj się wybierać naturalne materiały, które po prostu prezentują się znacznie lepiej od sztucznego poliestru. Zainwestuj więc w chusteczkę, która będzie uszyta na przykład z jedwabiu, kaszmiru, wełny bądź też lnu. 

Przede wszystkim nie bój się noszenia poszetki. Może i kojarzy się ona z bardzo eleganckim strojem, ale bez wątpienia jest to również ciekawy sposób, aby zwrócić na siebie uwagę. Nasz strój może być ponadczasowy, modny i stylowy, jeżeli poświęcimy odrobinę czasu na jego właściwe skomponowanie. Jeżeli mamy problem z tym, aby samodzielnie wybrać poszetkę, dobrym rozwiązaniem będzie posłuchanie rad stylistów czy chociażby osób pracujących w sklepach odzieżowych. 

Czy wiesz, jak prawidłowo założyć poszetkę?

Jeżeli chodzi o noszenie poszetki, to tutaj warto dowiedzieć się, jak w prawidłowy sposób złożyć posiadaną chusteczkę. Przede wszystkim składamy ja w pół po przekątnej, jednak dobrze jest zrobić to odrobinę niedokładnie. Tutaj zaleca się przesunąć materiał na około centymetr. W ten sposób uzyskujemy dwa wierzchołki trójkątów, co będzie miało istotne znaczenie. Jaki jest kolejny krok? Zginamy prawy i lewy bok chustki do środka, co pozwoli nam na schowanie chusteczki do niewielkiej kieszonki znajdującej się w naszej marynarce. Powstałe wcześniej trójkąty powinny z niej wystawać. 

Jeżeli masz problem z prawidłowym złożeniem chusteczki, koniecznie obejrzyj dostępne w internecie filmy, w których to pokazane jest właściwe przygotowanie eleganckiego stroju (przede wszystkim dowiesz się również, jak szykować garnitury). Możesz również poprosić osobę pracującą w sklepie o wskazanie sposobu prawidłowego układania poszetki

Orzechy macadamia

Redakcja pobudka.org.pl

Redakcja strony pobudka.org.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się wiedzą na temat zakupów, zdrowego stylu życia, prezentów i kulinariów. Nasza misja to inspirowanie czytelników do świadomych wyborów, wspieranie ich w dbaniu o zdrowie, czerpanie radości z zakupów oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń kulinarnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie kosmetyki