Tutaj jesteś

Ciśnienie w oponach zimowych

30 października 2019 Motoryzacja

Jazda autem to rzecz, która wymaga dużego skupienia, refleksu oraz pewnych umiejętności. Bardzo łatwo jest bowiem zrobić krzywdę sobie lub innym ludziom, jeśli nie zadbamy o to, by nasza jazda była bezpieczna. Jazdę autem należy w odpowiedni sposób dostosować do warunków, które w danej chwili panują na drodze. Zupełnie inaczej prowadzi się auto na suchym asfalcie, niż na mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni. W pierwszym przypadku auto bardzo dobrze trzyma się drogi, błyskawicznie hamuje i możemy pozwolić sobie na to, aby jeździć szybciej przy zachowaniu odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa.

W drugim przypadku, nawierzchnia bardzo często jest śliska, a co za tym idzie, nie możemy rozwijać zbyt dużych prędkości ani zbyt gwałtownie hamować, ponieważ najprawdopodobniej skończy się to wypadkiem. Warto mieć na uwadze tę kwestię, ponieważ bezpieczeństwo na drodze powinno być rzeczą kluczową dla każdego, kto prowadzi pojazd. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy nie przywiązując odpowiedniej uwagi do bezpieczeństwa na drodze. Co za tym idzie, nie dostosowują oni swojej jazdy do panujących warunków, w związku z czym na świecie każdego dnia przydarzają się wypadki samochodowe. Często nie są one zależne od osób kierujących pojazdem w danej chwili, jednak zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków jest niedostosowanie się do warunków atmosferycznych. Warto pamiętać również o takich rzeczach jak przegląd stanu technicznego pojazdu oraz regularne wizyty kontrolne u mechanika, w celu sprawdzenia czy nasz pojazd na pewno jest w pełni sprawny i bezpieczny.

Ważną kwestią jest również dostosowanie opon do panujących warunków. Opony dzielimy bowiem na letnie, zimowe oraz uniwersalne. Opony letnie, to opony z niewielką ilością bieżnika. W zimowych oponach ilość bieżnika jest zdecydowania większa, ponieważ zapewnia on lepszą przyczepność na drodze, co w przypadku jazdy po zaśnieżonej, śliskiej nawierzchni jest niesamowicie istotne. Ostatnim rodzajem są opony uniwersalne, na których możemy jeździć zarówno latem jak i zimą. Ostatnie rozwiązanie jest może najbardziej praktyczne, jednak w rzeczywistości nie sprawdza się ono najlepiej, dlatego warto zainwestować w zakup kompletu opon letnich oraz zimowych tak, aby być przygotowanym na każdą okazję.

Bardzo istotną kwestią w przypadku jazdy po śliskiej nawierzchni jest ciśnienie w oponach zimowych. Jeśli opony są zbyt mocno napompowane, to tracą one w znacznym stopniu przyczepność. Należy zadbać o to, aby opona zimowa miała odpowiednie ciśnienie.

Redakcja pobudka.org.pl

Redakcja strony pobudka.org.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się wiedzą na temat zakupów, zdrowego stylu życia, prezentów i kulinariów. Nasza misja to inspirowanie czytelników do świadomych wyborów, wspieranie ich w dbaniu o zdrowie, czerpanie radości z zakupów oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń kulinarnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ciśnienie w oponach zimowych

30 października 2019

Trening rowerowy w górach

20 września 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?