Tutaj jesteś

Co powinno znaleźć się w wyprawce?

2 października 2019 Zakupy

Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Ciąża przyprawia o wielką ekscytację rodziców, którzy nie mogą doczekać się narodzin swojego dziecka. Mają całe dziewięć miesięcy, aby przygotować się na ten wspaniały okres, który zmieni tak dużo w ich życiu. To ostatnie chwile we dwoje, a już zaraz będą cały czas w trójkę przez kilkanaście najbliższych lat. Zanim jednak wybiegniemy tak daleko w przyszłość zatrzymajmy się nad jednym bardzo ważnym tematem, a mianowicie wyprawką jaką trzeba kupić dla tak małego dziecka. Czym jest wyprawka dla dziecka? To wszystkie rzeczy, jakie są potrzebne takiemu maluchowi zaraz po przyjściu na ten świat. Wydawać by się mogło, że tak maleńka istota dużo rzeczy nie będzie potrzebowała. Nic bardziej mylnego.

Człowiek im mniejszy, tym chyba ma większe potrzeby niż dorosły człowiek. Po pierwsze – pieluchy i to w znacznej ilości. Tak, na samym początku pieluchę możemy zmieniać kilka lub nawet kilkanaście razy na dzień. Niestety nie ma na to reguły, dlatego dwa opakowania najmniejszych rozmiarów są koniecznością. Można nawet postarać się o trzy opakowania na zapas. W następnej kolejności potrzebne będzie łóżeczko lub kołyska, którą można dla przykładu dostawić do boku łóżka rodzicielskiego. Ten model miejsca do spania dla dziecka można dopasować według swoich potrzeb. Niektórzy rodzice wybierają standardowe łóżeczko ze szczebelkami, które będzie służyło przez dłuższy czas. Inni rodzice stawiają w pierwszym okresie na „kołyskę Mojżesza”, a są takie osoby, które wybierają wspomniany już wcześniej model do łóżka rodzica.

Kolejna pozycja na liście wyprawki to wózek głęboki. Warto wybrać model 2 w 1, czyli od razu spacerówkę, która przyda nam się już nawet około 4 miesiąca życia. Wózek głęboki nie jest na długo, jednak jest obowiązkowy, jeżeli chcemy zadbać o właściwy rozwój dziecka. Dobrym wyjściem jest model 3 w 1, jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowo fotelik dla dziecka do auta. Ciuszki – tak to również bardzo ważny element w życiu dziecka. Jednak w związku z tym, że takie noworodki rosną w super szybkim tempie, nie inwestujmy w ich ogromną ilość.

Bowiem może się nawet okazać, że taki maluch nie założy połowy rzeczy ze swojej szafy. Pamiętajmy również o tym, aby dziecku zakupić odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Na szczęście nie musi być ich dużo, bowiem lista może ograniczyć się tylko do mokrych chusteczek, oliwki i kremu do odpowiedniego nawilżenia skóry malucha będącej w pierwszych miesiącach życia bardzo wrażliwą.

Redakcja pobudka.org.pl

Redakcja strony pobudka.org.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się wiedzą na temat zakupów, zdrowego stylu życia, prezentów i kulinariów. Nasza misja to inspirowanie czytelników do świadomych wyborów, wspieranie ich w dbaniu o zdrowie, czerpanie radości z zakupów oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń kulinarnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dozowniki do mydła