Tutaj jesteś

Implanty stomatologiczne – dla kogo będą najlepsze?

17 sierpnia 2022 Lifestyle Implanty stomatologiczne


Implanty stosowane w stomatologii pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych efektów nawet w przypadku bezzębia. Kiedy warto je wybrać?

Osobom zamierzającym wszczepić sobie implanty Warszawa oferuje dostęp do dentystów z dużym doświadczeniem w implantologii. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na zabieg tego typu i jakie są najważniejsze zalety implantów zębowych!

Jak wygląda implant stomatologiczny?

Implanty zębowe, stomatologiczne są rodzajem implantów, których głównym celem jest uzupełnienie braku zębowego. Uznawane są one za najnowocześniejszy rodzaj protez zębowych i dzisiaj są one stosowane powszechnie w wielu gabinetach na całym świecie.

Na implant stomatologiczny składają się trzy główne elementy, a dokładnie są to:

  • wszczep – mocowany w kości tytanowy wszczep, który ma na celu spełnianie funkcji korzenia zębowego
  • korona, mostek, proteza – są one umieszczane na wszczepie i to one widoczne są w jamie ustnej pacjenta
  • łącznik – niewielki element, który ma na celu połączenie ze sobą wszczepu razem z koronką, mostkiem albo protezą zębową

Aktualnie wykorzystuje się różne rodzaje implantów stomatologicznych, dlatego też mogą być one dopasowane specjalnie do potrzeb pacjenta. Poza standardowymi implantami dostępne są też implanty określane jako zygomatyczne, które nie są wszczepiane w kość szczęki, ale w kość jarzmową, dlatego polecane są u pacjentów z zanikiem kości.

Najlepsze implanty Warszawa – z ofertami gabinetów i klinik stomatologicznych wykonujących zabiegi implantologiczne można zapoznać się w internecie.

Kiedy warto wybrać implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne mają bardzo szerokie zastosowanie i obecnie decyduje się na nie wielu pacjentów. W jakich sytuacjach są one najlepszym wyborem?

Za pomocą implantów można uzupełnić zarówno jeden brak zębowy, jak i wiele braków. Także mogą być one używane w przypadku bezzębia, czyli u pacjentów, u których doszło do całkowitej utraty naturalnych zębów.

Ze względu na swoją postać implanty stomatologiczne są również polecane w przypadku pacjentów, którzy chcą cieszyć się z większego komfortu. Stałe implanty nie powodują problemów jak otarcia, zaburzenia mowy, ograniczenia w spożywaniu pokarmów, a także nie trzeba ich wyjmować, co daje większą pewność siebie oraz komfort dla pacjentów.

Gdzie wykonać implanty zębowe?

Aktualnie implanty zębowe są dostępne jedynie dla pacjentów korzystających z prywatnych gabinetów i klinik. Zabiegi te nie podlegają refundacji, wobec tego konieczne jest opłacenie ich we własnym zakresie.

Gdy chodzi o uzupełnienia jak implanty Warszawa jest miastem, gdzie aktualnie działa wiele gabinetów i klinik stomatologicznych oferujących kompleksowe leczenie implantologiczne.

Ile kosztują implanty stomatologiczne?

Cena związana z wszczepieniem implantów będzie powiązana głównie z ich typem oraz liczbą, a także ewentualnymi dodatkowymi zabiegami.

Zwykle wydatki wynoszą od około 4000 złotych to nawet ponad 6000 złotych za jeden implant. Cenniki można znaleźć na stronach internetowych gabinetów.

Redakcja pobudka.org.pl

Redakcja strony pobudka.org.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się wiedzą na temat zakupów, zdrowego stylu życia, prezentów i kulinariów. Nasza misja to inspirowanie czytelników do świadomych wyborów, wspieranie ich w dbaniu o zdrowie, czerpanie radości z zakupów oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń kulinarnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie kosmetyki