Tutaj jesteś

Wakacje w Tajlandii

30 października 2019 Lifestyle

Świat stoi przed nami otworem. Zwiedzamy świat wzdłuż i wszerz. Z roku na rok coraz więcej miejsc jest dla nas dostępnych, zwiększa się też bezpieczeństwo podróżowania. Wiele krajów inwestuje w turystykę, bo widzi w niej świetne źródło dochodu. Tak właśnie jest. Turyści odwiedzający odległe państwa, krainy, a szczególnie te odmienne pod względem kulturowym, przyrodniczym i kulinarnym, zostawiają tam całkiem pokaźne kwoty. Przelot, nocleg, wyżywienie, bilety wstępu, czy inne drobne wydatki jakie czynią na miejscu sprawiają, że kraje docelowe mocno reperują swój budżet. W ostatnich latach bardzo modne stały się wyjazdy do Azji.

Tajlandia, Indie, Sri Lanka, Malediwy, Wietnam… To tylko niektóre topowe destynacje jakie odwiedza coraz więcej osób. Czy są to kosztowne kierunki? I tak i nie. Wszystko zależy od tego, jak ma wyglądać nasz wypoczynek. Weźmy pod lupę pierwszy wymieniony wcześniej kraj. Czy zastanawialiście się nad kwestią, ile kosztują wakacje w Tajlandii? Wcale nie musi być to drogi wyjazd. Jesteście zaskoczeni? Oczywiście najwygodniej byłoby zakupić gotowy pakiet w biurze podróży. Nie musimy martwić się o nic. Transport, hotel, dojazd do niego, jedzonko, opiekę biura… Tego typu wyjazdy możemy nabyć w atrakcyjnych ofertach, szczególnie first lub last minute już za kwotę plus minus 4 tys. od osoby.

Czy warto jednak samemu coś zorganizować? No pewnie! Biura w większości przypadków oferują nam miejscowości typowo turystyczne. Takie, które są nieco obdarte z lokalnych smaczków i miejscowej duszy. Jeśli odpowiednio wcześnie zainteresujemy się przelotem i będziemy bacznie śledzić ceny, zapewne kupimy bilet lotniczy nawet poniżej 2 tys. za osobę. Hotele? Szczerze mówiąc w Tajlandii nawet za wysoki komfort zapłacimy dużo mniej niż w Europie. Jest po prostu tanio. Wyżywienie? Ok, aby dobrze zacząć dzień weźmy nocleg ze śniadaniem. A potem delektujmy się typowym, lokalnym jedzeniem.

Takim, którego nie uświadczymy na naszym kontynencie. Feria smaków sprawi, że nasze zmysły oszaleją. Jest po prostu pysznie. Już za równowartość 20 PLN zjemy obłędny i obfity posiłek! Wszystko więc zależy od Was. Jesteście wygodni i chcecie kupić tzw. gotowca? Czy poświecicie nieco swojego czasu i sami wszystko zaplanujecie i przygotujecie? Trzeba z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, ze da się odwiedzić Tajlandię i spędzić tam nieziemskie wakacje za niewielkie pieniądze. Wiemy, że im dłużej, tym drożej. Jednak jeśli porównamy egzotykę tego kraju do Europy, zdecydowanie nie ma się nad czym zastanawiać. Lećcie do Azji!

Orzechy macadamia

Redakcja pobudka.org.pl

Redakcja strony pobudka.org.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się wiedzą na temat zakupów, zdrowego stylu życia, prezentów i kulinariów. Nasza misja to inspirowanie czytelników do świadomych wyborów, wspieranie ich w dbaniu o zdrowie, czerpanie radości z zakupów oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń kulinarnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie kosmetyki