Tutaj jesteś

Naturalne kosmetyki

12 listopada 2019 Zakupy

Zbliżają się Mikołajki, Gwiazdka czy też urodziny ważnej kobiety w Twoim życiu – dziewczyny, żony, mamy, babci czy siostry. I po raz kolejny stajesz przed tym samym dylematem – co sprawdzi się w roli prezentu? Możliwości jest naprawdę wiele: kwiaty, książka, biżuteria, bilety do kina lub teatru… Kosmetyki uważane są przez wielu mężczyzn za prezent dość ryzykowny. Czy słusznie? To zależy jakie kosmetyki.

Faktycznie, krem przeciwtrądzikowy dla młodszej siostry, wręczony pod choinkę w obecności całej rodziny, może wprawić obdarowaną osobę w zakłopotanie. Podobnie intensywny krem przeciwzmarszczkowy wręczony – nawet z dobrymi intencjami – teściowej, która jak może stara się ukrywać przed wzrokiem otoczenia oznaki upływającego czasu. Kosmetyki naturalne są jednak prezentem zupełnie innego kalibru – i z innej perspektywy należy też na nie patrzeć. Po pierwsze, wręczając komuś prezent tego typu, podkreślamy znajomość zainteresowań i upodobań danej osoby – zakładając oczywiście, że mamy do czynienia z osobą zainteresowaną nowoczesnymi trendami, ekologią i możliwie naturalnym składem.

Takich osób jest przecież więcej i więcej, więc jest naprawdę spora szansa, że kupując kosmetyki naturalne wpiszemy się w gust naszej mamy, siostry, żony czy chrześnicy. Po drugie, kosmetyki naturalne są ostatnimi czasy na coraz wyższym poziomie – przestają być tylko „modnym trendem”, a stają się istotną gałęzią przemysłu kosmetycznego, w którą sporo się inwestuje – i która wykazuje się coraz większą skutecznością. Dzięki badaniom zakrojonym na naprawdę szeroką skalę, badane są coraz to nowe składniki pochodzenia naturalnego, odkrywane są coraz to nowe właściwości coraz to nowych roślin. Nie dajmy się więc zwieść niepozornej nazwie czy krótkiemu, prostemu składowi z którego słyną kosmetyki naturalne.

Proste zdecydowanie nie znaczy nieskuteczne! Po trzecie, kosmetyki tego typu potrafią w bardzo przyjemny sposób łechtać nasze zmysły. Zarówno wzrok, jak i zapach i dotyk. Jeśli chodzi o wzrok, to zwracamy uwagę zarówno na wygląd samego kosmetyku (a więc konsystencję czy barwę), jak i na opakowanie. Barwa będzie prawdopodobnie stonowana, co nie oznacza, że nie mogą to być piękne kolory – w końcu matka natura oferuje ich naprawdę wiele.

Opakowania kosmetyków naturalnych cechują się zazwyczaj minimalizmem i oszczędnością formy, co ma jednak swój urok. Duża zaletą kosmetyków tego typu jest z pewnością ich prawdziwy, naturalny zapach – zapach roślin i innych składników pochodzenia naturalnego. Nie ma tu mowy o drażniącym nasze zmysły zbyt dużym dodatku sztucznych zapachów. W końcu stawiamy na naturalność!

Redakcja pobudka.org.pl

Redakcja strony pobudka.org.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się wiedzą na temat zakupów, zdrowego stylu życia, prezentów i kulinariów. Nasza misja to inspirowanie czytelników do świadomych wyborów, wspieranie ich w dbaniu o zdrowie, czerpanie radości z zakupów oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń kulinarnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dozowniki do mydła