Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę, kupując nowy smartfon do 1000 zł?

21 października 2019 Zakupy

Są ludzie, którzy wymieniają swojego starego smartfona dopiero wtedy gdy się zepsuje, albo działa już tak wolno, że nie da się go używać, są i tacy, którzy lubią mieć nowy telefon raz na jakiś czas, nawet gdy poprzedni działa jeszcze całkiem sprawnie. Bez względu na to, do jakiej grupy ludzi się zaliczamy, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że najbardziej będzie nas interesował zakup smartfona mniej więcej do 1000 zł. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że 1000 zł to taka psychologiczna granica, którą przekraczają raczej jedynie ludzie dobrze sytuowani. Zwykłemu użytkownikowi smartfona raczej szkoda jest wydawać na niego zbyt duże pieniądze, ale z drugiej strony, tani telefon także go nie interesuje. Nowy smartfon do 1000zł wydaje się więc takim najbardziej optymalnym wyborem.

Nawet z czysto użytkowego punktu widzenia, decyzja o postawieniu sobie takiej granicy cenowej jest całkiem zrozumiała. Poniżej tego progu, każda dodatkowa stówka czy dwie wiąże się z dużą różnicą w działaniu smartfona i z dodatkowymi funkcjami, oczywiście na plus. Powyżej tej granicy, zazwyczaj do smartfonów dodawane są już funkcje, które takiemu zwykłemu użytkownikowi nie są zbyt potrzebne, albo jego podzespoły są już na tyle szybkie, że tylko pasjonat je wykorzysta. Jest jednak kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, jeżeli kupuje się smartfona nie przekraczającego tej granicy.

Za te pieniądze kupimy już telefon, który jest wyposażony w 4 GB RAM, dlatego trzeba uważać na smartfony, które mają mniejszą ilość tej pamięci, na przykład 2-3 GB – w takie nie warto się już pakować. Procesor 4 rdzeniowy także wydaje się już powoli przeżytkiem, dlatego smartfony na granicy 1000 zł zazwyczaj wyposażone są już w procesory 8 rdzeniowe. Z racji tego, że wciąż nie można przenosić dużej ilości aplikacji na kartę pamięci, przyda się duża ilość pamięci wbudowanej. W tej cenie nie warto raczej patrzeć na smartfony, które posiadają jej mniej niż 64 GB.

Na co możemy jeszcze liczyć, kupując nowy smartfon do 1000zł? Możemy liczyć między innymi na aparat bardzo wysokiej rozdzielczości, z dwoma obiektywami. Choć niektórym osobom może wydawać się to zbędne, pozwala on robić bardzo fajne zdjęcia, gdzie dwa różne plany są jednocześnie wyostrzone. Smartfony takie powinny być wyposażone także w solidną szybę hartowaną na ekranie, a często też czytnik linii papilarnych. Mocna bateria jest już raczej standardem, no ale trzeba zwrócić uwagę na to, by w takim smartfonie za 1000 zł nie dołożono nam baterii o mniejszej pojemności niż 4000 mAh.

Redakcja pobudka.org.pl

Redakcja strony pobudka.org.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się wiedzą na temat zakupów, zdrowego stylu życia, prezentów i kulinariów. Nasza misja to inspirowanie czytelników do świadomych wyborów, wspieranie ich w dbaniu o zdrowie, czerpanie radości z zakupów oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń kulinarnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dozowniki do mydła