ispy para iphone 6 Plus sms spion iphone 4s spy app für iphone 4s kindersicherung internet kindersicherung für schränke handy orten verloren o2 computer temperatur überwachen chip link spionage iphone spy software ios 7 handy einmalig kindersicherung pc microsoft spionage android app spy location pc überwachung polizei
Obozowo - architektura Drukuj
Imagehm. Barbara Brzewska

W zeszłym roku udało mi się odwiedzić zdecydowaną większość obozów mojego Orkręgu. To jedno z bardziej pozytywnych harcerskich przeżyć w ostatnim czasie! Cieszyłam się widząc atrakcyjne miejsca, piękno przyrody, uśmiechnięte twarze, jednak w mojej pamięci pozostały (momentami mam nadzieję, że nie na zawsze) ciekawe konstrukcje obozowe. 


Często nie były  praktyczne ani estetyczne, mówiono o braku materiałów, o kłopotach z tym czy tamtym. Jednak myślę, że na ich budowę poświęcono zarówno czas, materiały jak i dużo fantazji. Chciałabym wam kilka z nich zaprezentować.
Ważnym miejscem zazwyczaj jest obozowa kapliczka, prezentowany poniżej model zakładał, jak mniemam, budowę z tego co zostało, by była. Może lepiej by jej nie było? Docenić należy brak gwoździa mostowego wbitego w drzewo w celu instalacji (zwyczaj dość powszechny).
 
Image 
 
Ciekawą zabudowę, chyba o celach sanitarnych, a może zbieranie wody deszczowej, nie wiem sama prezentuję poniżej. Do jej budowy wykorzystano jeden z bardziej powszechnych materiałów – folię. Należy zauważyć, że poniesiono spory wysiłek by była przezroczysta, bowiem najpopularniejszy model jest czarny (np. przeciw chwastowy).
 
Image 
 
Folia świetni nadaje się do kadrówki mówiącej wprost - drużynowy nie śpi, drużynowy patrzy!
 
 Image
 
Drugim królującym materiałem budowlanym jest plandeka! Sama ją doceniam, gdy zmęczona na spływie szybko chcę zrobić obozowisko, jednak kreatywni umieją z niej stworzyć prawdziwe cuda architektury obozowej! 
 
Image
 
To rozwiązanie obozowe miało chyba na początku ograniczyć ilość wypadków na terenie podobozu spowodowanych wpadaniem harcerek na konstrukcję kadrówki, widzimy więc kolorowe koce, obrusy i kapy stanowiące ściany tej harcerskiej fortecy. Należy zauważyć również wysiłek mający na celu dopływ światła do środka (folia prosto z rolki, tam gdzie kończy się pokaz zebranych tkanin). A może cel był inny może miało się to dobrze maskować w lesie?!
 
 Image

Że nie wszystko co piękne na zewnątrz, jest piękne w środku można było się przekonać wchodząc do nie jednego kurnika, czy namiotu. Bowiem powszechnie panuje moda na minimalizm. Po co półki, stoły, wieszaczki, butniki, jak ściółka wszystko przyjmie a nasza prycz do spania w pozycji embrionalnej w zaawansowanych modelach z maseczką z brezentu świetnie pełni funkcję urządzenia wielofunkcyjnego.
 
Image
 
Image 
 
Na koniec chciałam podzielić się z wami widokiem magazynu wody na upalny dzień, oraz świetlicą na dzień deszczowy z przemyślanym wyposażeniem.
 
Image
 
Image 
 
Ciekawe jakie trendy budowlane, zakrólują na HAL 2011?! 
 
Imagehm. Barbara Brzewska, Mazowiecka Chorągiew Harcerek ZHR
rodem z 324 WDHiZ Hawrań Wielki z zamiłowania i przeznaczenia kwatermistrz z
wyboru komendantka chorągwi


Odsłon: 64014

  Komentarze (3)
RSS komentarzy
 1 Dodane przez marek kamecki, w dniu - 22-04-2011 20:57
O Boże!!!!!!!!!! 
pomyłuj...
 2 Dodane przez marek kamecki, w dniu - 27-04-2011 08:10
tak sobie myślę, że jakaś Komisja Instruktorska powinna pochylić się nad tymi przykładami ponieważ taki poziom obozownictwa stanowi zagrożenie wychowawcze w równym stopniu co instruktor łamiący czystość przedmałżeńską. 
 
Pytanka - kto i na jakiej podstawie przyznał tym instruktorom stopnie instruktorskie - gdzie są komendanci kursów pwd. i phm. którzy wyszkolili autorów tych obozowych koszmarków, gdzie są szkoły instruktorskie przygotowujące instruktorów do obozów? 
Na jakiej podstawie Kapituły HR przyznały mistrzowskie stopnie harcerskie twórcom tych horrorków? 
Co zrobili lub zrobią Komendanci Chorągwi - czy w tym roku zezwolą na wyjazd obozów pod komendą tych samych instruktorów? 
Bez słowa komentarza?
 3 Dodane przez Rafał Łoziński, w dniu - 23-06-2011 11:24
Odkrycie Ameryki! Pretensje do garbatego, za to że ma proste dzieci. Nie rozumiem szyderczych uwag autorki i komentarzy Marka. Elementy przedstawione na fotkach powoli stają się standardem.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team