ispy para iphone 6 Plus sms spion iphone 4s spy app für iphone 4s kindersicherung internet kindersicherung für schränke handy orten verloren o2 computer temperatur überwachen chip link spionage iphone spy software ios 7 handy einmalig kindersicherung pc microsoft spionage android app spy location pc überwachung polizei
Wzywamy tropicieli Niepokornych Mamutów!!! Drukuj

hm. Tomasz Maracewicz

ImageMamut, zwierzę uparte, chadzające własnymi ścieżkami, czasem tajemnicze, czasem groźne ale zawsze – fascynujące. Zachęcamy Was: włączcie się do największego w naszych czasach polowania z nagonką !  Do ogólnozwiązkowego polowania na Mamuty ! To dla Was, tropicieli i łowców -  niepowtarzalna szansa przeżcia pasjonującego polowania, zdobycia najwyższych myśliwskich trofeów i – uwaga, uwaga ! - wpisania się na trwałe do annałów historii ZHR !

O co chodzi z tymi Mamutami ? Gdzie one są ? Jak wyglądają ? Otóż Mamuty żyją wśród nas ! Często niepozorne i kryjące się za dobrotliwym uśmiechem, ale są, czuwają i przyglądają się istotom w harcerskich mundurach.

Kim są Mamuty ?

Zjazd Założycielski ZHR
W głębi Mamuty: Kohub, Kamecki i Marabut
Ano są tymi, którzy przed prawie dwudziestu laty wymyślili i założyli naszą organizację. I wspominają ten czas jako najlepszą przygodę swojego życia.

Co trzeba zrobić ?

Należy dopaść Mamuta, obezwładnić lub obłaskawić, wypatroszyć  i wydusić z niego opowieść o tej największej przygodzie życia. I - co najważniejsze, podzielić się tą opowieścią z całym Związkiem !

Co z tego polowania może wyniknąć ?

Po pierwsze - wielka frajda tropienia i odkrywania  żywej historii;

Po drugie – szansa stania się współautorem najwspanialszej kroniki początków ZHR – „Kroniki Niepokornych Mamutów”. Kronika ta będzie zawierać zrobione przy Waszym udziale biogramy Mamutów, ich relacje, różne pamiątki i fotografie dotyczące początków ZHR, a także opis fascynujących przygód, które będą towarzyszyły Wam podczas polowania;

Po trzecie – szansa znalezienia przyjaciół wśród  nieco starszego pokolenia instruktorskiego: oni często nie mają przekonania, że są nam jeszcze potrzebni, a my nie wiemy, jak bardzo oni mogą nam się przydać;

Po czwarte – możliwość zdobycia okolicznościowych sprawności: „Tropiciela Mamutów” i „Znawcy Mamutów”;

Po piąte – możliwość udziału w Złazie Tropicieli Niepokornych Mamutów, który odbędzie się w 2009 r.

Po szóste wreszcie – możliwość zdobycia Wielkich Trofeów dla najlepszych łowców.

Kto może zostać Tropicielem Niepokornych Mamutów ?

Drużyny lub zastępy/patrole harcerskie i wędrownicze.


Co trzeba zrobić, żeby stać się Tropicielem Niepokornych Mamutów ?


Zjazd Założycielski ZHR
Mamut Szwejk
Najpierw należy wybrać sobie obiekt (unikajmy skrzętnie słowa – ofiara Smile
) polowania czyli Mamuta. Mamutami „z urzędu” są Ci instruktorzy, którzy uczestniczyli w tworzeniu ZHR-u jako członkowie Komitetu Założycielskiego ZHR oraz członkowie jego pierwszych władz naczelnych (lista Mamutów „z urzędu” zamieszczona jest na końcu artykułu). Można również wybrać sobie Mamuta spoza listy „urzędowej”, o ile uznacie, iż był on znaczącą postacią w powstaniu ZHR-u na Waszym terenie.

Gdy już wybierzecie Mamuta, wysłać winniście na adres mamuty[at]zhr.pl zgłoszenie zawierające:  imię i nazwisko wybranego Mamuta, nazwę i numer Waszej drużyny (i zastępu, jeśli uczestnikiem konkursu jest zastęp), imię i nazwisko drużynowego, jego nr telefonu i adres email. Uwaga: każda ekipa (drużyna lub zastęp) może wybrać sobie tylko jednego Mamuta. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.Najpóźniej w ciągu 14-stu dni od nadesłania zgłoszenia otrzymacie „jednorazowe prawo do odstrzału Mamuta” wraz ze szczegółowym regulaminem. I wtedy hajda na łowy !

W ramach polowania należy:
  • odnaleźć Mamuta i zaprosić go do wspólnego ognia, w taki sposób, by mógł przekonać się, że potraficie sobą zaciekawić, że macie dobre pomysły, że macie harcerskiego ducha. Spotkanie Wasze przy ogniu i ewentualne późniejsze spotkania mają służyć budowaniu braterskich relacji. Pamiętajcie, iż czasem dawni członkowie ZHR-u mogą wątpić w kondycję i poziom naszego Związku – musimy udowodnić, że to nieuzasadnione obawy !;
  • podczas spotkania przy ogniu i ewentualnych późniejszych spotkań uzyskać od Mamuta informacje i materiały niezbędne do wykonania raportu z polowania;
  • jeżeli Mamut nie jest czynnym instruktorem ZHR, należy zadbać o to, by nawiązane relacje umożliwiły wciągnięcie Mamuta do długotrwałej współpracy z waszym środowiskiem, z ZHR. O ile Mamut będzie tego chciał.
  • przysłać raport z polowania do dnia 31 października 2008;Lata 80-te
Mamut Marabut
Szczególnie trudno będzie  wykonać zadanie w stosunku do Mamuta, który jest osobą nieżyjącą. Jest to zadanie trudne, ale chlubne i wędrownicze. W takim wypadku łowcy skupić się winni na uzyskaniu wszelkich możliwych informacji: z dostępnych źródeł lub w miarę możliwości, od rodziny i przyjaciół Mamuta, i koniecznie odwiedzić miejsca związane z jego osobą.

Raport z polowania winien zawierać, obok relacji i pamiątek Mamuta również  opis sposobu wykonania zadania (szczegóły o zawartości raportu z polowania zawiera regulamin polowania);

Oceny raportów z polowań będą dokonywane w trzech kategoriach:

  • jakości materiału historycznego: dat, faktów, dokumentów;
  • formy raportu: jego czytelności  i atrakcyjności;
  • sposobu wykonania zadania: liczy się dobry pomysł i skuteczność;

W każdej z tych kategorii przyznane zostanie Wielkie Trofeum Mamucie i szereg pomniejszych nagród. Najważniejszym z nich będzie oczywiście publikacja materiałów wraz z oznaczeniem autorstwa w „Kronice Niepokornych Mamutów” – publikacji książkowej będącej efektem całego polowania.

Nad całością przebiegu konkursu czuwać będą autorytety w dziedzinie polowań na Mamuty tworzące Wielką Radę Łowczych. Są nimi:  hm. Adam F. Baran, hm. Monika Figiel, hm. Marek Frąckowiak, hm. Tomasz Maracewicz, hm. Paweł Wieczorek, hm. Marek Wierzbicki, hm. Robert Wiraszka i hm. Małgorzata Wojtkiewicz.

Łowcy ! Czas polowania nadszedł ! Nie zwlekajcie z wypatrzeniem sobie „ofiary” ! Nie zwlekajcie z nadesłaniem wniosku o „zgodę na odstrzał” ! Ostrzcie dzidy i topory, a także swój wzrok sokoli i dowcip ! Do zobaczenia na łowieckich szlakach !  

Łowczy i Mamut w jednej osobie
Marabut

LISTA MAMUTÓW "Z URZĘDU" DO POBRANIA TUTAJ !!!


Odsłon: 7088

  Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team