ispy para iphone 6 Plus sms spion iphone 4s spy app für iphone 4s kindersicherung internet kindersicherung für schränke handy orten verloren o2 computer temperatur überwachen chip link spionage iphone spy software ios 7 handy einmalig kindersicherung pc microsoft spionage android app spy location pc überwachung polizei
Wywiad z Naczelniczką ZHP, hm Małgorzatą Sinicą Drukuj

ImageW ostatnim czasie wiele działo się w Związku Harcerstwa Polskiego. Najpierw, w lutym 2007 roku, z powodu utraty wiary w możliwość osiągnięcia swoich celów, rozwiązał się Ruch Całym Życiem (pisaliśmy o tym w marcowej POBUDCE). RCŻ był strukturą wewnątrz ZHP, która stawiała sobie za cel m.in. dokonanie przemian w Związkum, w kierunku, mówiąc z uproszczeniem "prawdziwego harcerstwa". Potem, bodaj po raz pierwszy w historii ZHP, w czerwcu 2007, Rada Naczelna ZHP nie udzieliła absolutorium Głównej Kwaterze i Naczelniczce (tj. ekipie kojarzonej z dotychczasowym tzw. aparatem). Następnie we wrześniu 2007 Nadzwyczajny Zjazd ZHP odwołał władze (w tym Naczelniczkę i Główną Kwaterę) i powołał nowe. To co szczególnie szokujące, to fakt, iż nowa Naczelniczka i nowa Główna Kwatera prawie w całości kojarzona jest z ozdrowieńczym myśleniem o ZHP. W związku z tym, korzystając "z zamieszania" poprosiliśmy nową Naczelniczkę, druhnę hm Małgosię Sinicę o wywiad. Cały zamieszczamy poniżej (zdjęcia pochodzą z galerii zjazdowej Zjazdu Nadzwyczajnego).

hm Tomasz Maracewicz

ImageMarabut - po pierwsze, to chcę się zwracać do Ciebie po imieniu. Wiesz, pochodzę ze środowiska, w którym ‘Druhu" to się mówiło, kiedy chciało się kogoś obrazić. A harcerki i harcerze byli z sobą po imieniu. Czy pozwolisz ?

Naczelniczka - jak byś mówił do mnie „Druhno" to chyba byłoby mi przykro. Pr